top of page
Super Scientists Prize Draw Winners

Super Scientists Prize Draw Winners

​2023-24
Holy Family Catholic Primary School - nursery class (Liverpool)
Tandragee Nursery School (Armagh City, Banbridge & Craigavon)
Lime Tree Day Nursery (Glasgow)
Knightsridge Primary School (West Lothian)
Flying Start Centre - Felin (Bridgend)
Ysgol Gymraeg Rhosafan - nursery class (Neath Port Talbot)
Lodge Primary School - nursery class (Sandwell)
Dickson Primary School - nursery class (Armagh City, Banbridge & Craigavon)

Our Lady's Catholic Primary School (Knowsley)
Norman Pannell Primary School (Liverpool)
Rowley Hall Primary School (Sandwell)
St Mary's Primary School, Banbridge (Armagh City, Banbridge & Craigavon)
St John the Baptist Primary School (Armagh City, Banbridge & Craigavon)
Ashpark Primary School (Glasgow)
Southcraig School (South Ayrshire)
Ysgol y Ferch o'r Sgêr (Bridgend)

2022-23
St John's Church of England Primary Academy (Sandwell)
Victoria Park Primary Academy - nursery class (Sandwell)
St Colmcille's Primary School (Newry, Mourne & Down)
Rathore School - nursery class (Newry, Mourne & Down)
Southcraig School (South Ayrshire)
Windyknowe Early Learning Centre (West Lothian)
Ogmore Vale Primary School (Bridgend)
Coychurch Primary School - nursery class (Bridgend)
Blacklow Brow Primary School (Knowsley)
Blueberry Park Primary School (Liverpool)
Childwall CE Primary School (Liverpool)
Holy Trinity CE Primary School (Sandwell)
Bispham Endowed Primary School (Blackpool)
Yew Tree Primary School (Sandwell)
Dovecot Primary School (Liverpool)
Scotstoun Primary School (Glasgow)
Alloway Primary School (South Ayrshire)
Eastmuir Primary School (Glasgow)
Gillygooley Primary School (Fermanagh & Omagh)
Killylea Primary School (Armagh City, Banbridge & Craigavon)
Hardy Memorial Primary School (Armagh City, Banbridge & Craigavon)
Presentation Primary School (Armagh City, Banbridge & Craigavon)
Ffaldau Primary School (Bridgend)
Alltwen Primary School (Neath Port Talbot)

2021-22
Unity Academy (Blackpool)
Plantation Primary School (Knowsley)
Great Bridge Primary School (Sandwell)
Rooks Nest Academy (Wakefield)
Victoria Dock Primary School - nursery class (Hull)
St Martin's Primary School, Garrison (Fermanagh & Omagh)
St Paul's Primary School, Irvinestown (Fermanagh & Omagh)
St Teresa's Primary School, Tullyherron (Newry, Mourne & Down)
St Malachy's Primary School, Carrickcroppan (Newry, Mourne & Down)
St Conor's Primary School - nursery class (Fermanagh & Omagh)
Crosshill Primary School (South Ayrshire)
St Thomas' Primary School (West Lothian)
Bankton Primary School - nursery class (West Lothian)
Bryncethin Primary School (Bridgend)
Croeserw Primary School (Neath Port Talbot)
Coed Hirwaun Primary School - nursery class (Neath Port Talbot)
Saints Peter and Paul Catholic Primary School (Knowsley)
Holy Name Catholic Primary School (Sandwell)
Lyng Primary School (Sandwell)
Dane Royd Junior and Infant School (Wakefield)
Kirkmichael Primary School (South Ayrshire)
Kirkhill Primary School (West Lothian)
Cwmafan Primary School (Neath Port Talbot)
St Mary's Primary School, Maguiresbridge (Fermanagh & Omagh)
2020-21
Adelaide Primary School (Hull)
Paisley Primary School (Hull)
Holy Family Catholic Primary School, Halewood (Knowsley)
St Laurence's Catholic Primary School (Knowsley)
Blackheath Primary School (Sandwell)
Silvertrees Academy (Sandwell)
Horbury St Peter's & Clifton (CE) Primary School (Wakefield)
Netherton Junior and Infant School (Wakefield)
Heathfield Primary School (South Ayrshire)
Coylton Primary School (South Ayrshire)
Howden St Andrew's Primary School (West Lothian)
Harrysmuir Primary School (West Lothian)
Cooley Primary School (Fermanagh & Omagh)
Annsborough Integrated Primary School (Newry, Mourne & Down)
Mynydd Cynffig Primary School (Bridgend)
Blackwood Primary School (Caerphilly)
St Mary's RC Primary School (Blaenau Gwent)
Abercarn Primary School (Caerphilly)
Craigbank Primary School (Clackmannanshire)
St Ninian's Primary School (West Lothian)
St Brigid's Primary School (Fermanagh & Omagh)
St Ronan's Primary School (Fermanagh & Omagh)
Bessbrook Primary School (Newry, Mourne, and Down)
St Patrick's Primary School (Newry, Mourne, and Down)
Newland St John's C of E Academy (Hull)
Grange Primary School (North East Lincolnshire)
Western Primary School (North East Lincolnshire)
Darrington CE Primary School (Wakefield)
Oakfield Park Special School (Wakefield)
St Giles C of E Academy (Wakefield)
St Ignatius Catholic Primary School (Wakefield)
St Stephen's C of E Primary School (Wolverhampton)
2019-20
Bushbury Nursery School (Wolverhampton)
Florencecourt Primary School (Fermanagh & Omagh)
Idiris Davies 3-18 (Caerphilly)
Kelloholm Primary School (Dumfries & Galloway)
Langford Primary School (Fermanagh & Omagh)
Llanfabon Infants School (Caerphilly)
Oakfield Park Special School (Wakefield)
Torphichen Primary School (West Lothian)
2018-19
Caerlaverock Primary School (Dumfries & Galloway)
Clackmannan Nursery (Clackmannanshire)
Currie Primary School (Belfast)
Cwmaber Junior School (Caerphilly)
Dundela Infants' School (Belfast)
Featherstone All Saints CE Academy (Wakefield)
Fleming Fulton Special School (Belfast)
Glyn-Gaer Primary School (Caerphilly)
St Bernadette's R.C. Primary School (Clackmannanshire)
Welholme Primary Academy (North East Lincolnshire)
Woodfield Junior School (Wolverhampton)
Ystruth Primary School (Blaenau Gwent)
2017-18
Christ the Redeemer Primary School (Belfast)
Holbeach Bank Primary School (Lincolnshire)
Newington Primary School (Dumfries & Galloway)
Ty'n y Wern Primary School (Caerphilly)
bottom of page